Playoffs - Round 2 | North Alabama HS Football

Football Fields  · 

All season long we will be posting the schedules and scoreboards for each week's games.

Every Friday night all season long, join Mason Black on 102.1 WDRM (7pm - 12am) for a live scoreboard show recapping the night's action for 75 teams in the listening area. CLICK HERE to listen.

Playoffs - Round 2 | November 15th, 2019

Teams in our listening area are listed first and in BOLD

7A

James Clemens (9-2) vs. Hoover (9-2)

Florence (7-4) at Thompson (9-1)

Prattville (9-2) at Central-Phenix City (10-1)

Auburn (8-3) at McGill-Toolen (11-0)

6A

Athens (8-3) at Clay-Chalkville (9-2)

Muscle Shoals (11-0) at Gardendale (8-3)

Fort Payne (9-2) vs. Pinson Valley (8-2)

Cullman (6-5) vs. Oxford (10-1)

Stanhope Elmore (9-2) at Park Crossing (4-7)

Spanish Fort (6-4) at Wetumpka (6-5)

Eufaula (9-2) at Hueytown (10-1)

St. Pauls (8-3) at Opelika (9-1)

5A

Madison County (9-2) vs. Alexandria (8-2)

Scottsboro (9-2) at Center Point (8-3)

Guntersville (8-2) vs. Mortimer Jordan (9-2)

Faith Academy (11-0) at Pleasant Grove (10-1)

Ramsay (9-2) at Valley (7-4)

Briarwood (10-1) at Jackson (6-5)

Bibb County (11-0) at Greenville (7-4)

Central Clay County (9-2) at Jasper (11-0)

4A

St. John Paul II (9-2) vs. Jacksonville (9-2)

Deshler (8-3) vs. Oneonta (8-3)

Priceville (8-3) at Northside (10-1)

Fairview (9-2) at Anniston (7-4)

UMS-Wright (10-0) at Talladega (6-4)

Handley (7-4) at Catholic Montgomery (11-0)

Lincoln (9-2) at Andalusia (8-3)

Hillcrest-Evergreen (7-4) at American Christian (10-1)

3A

Westminster Christian (8-2) vs. Randolph County (10-1)

Lauderdale County (9-2) at Piedmont (10-1)

Geraldine (7-4) at B.B. Comer (6-5)

Susan Moore (11-0) at Walter Welborn (10-1)

St. James (10-1) at Flomaton (20-2)

T.R. Miller (7-4) at Montgomery Academy (7-4)

Providence Christian (10-1) at Gordo (11-0)

Mobile Christian (6-4) at Pike Road (11-0)

2A

Fyffe (11-0) vs. Ranburne (10-1)

Red Bay (11-0) vs. Sulligent (9-2)

Collinsville (10-1) at Ohatchee (11-0)

North Sand Mountain (8-3) vs. Westbrook Christian (8-3)

Goshen (8-3) at Leroy (9-2)

Lafayette (6-4) at Ariton (9-2)

Reeltown (10-1) at J.U. Blacksher (9-2)

Luverne (11-0) at G.W. Long (9-2)

1A

Decatur Heritage Christian (11-0) vs. Donoho (9-1)

Mars Hill (11-0) vs. South Lamar (10-1)

Falkville (7-4) vs. Pickens County (9-2)

Maplesville (8-2) at Sweet Water (9-1)

Notasulga (6-4) at Brantley (10-1)

Elba (8-3) at Lanett (10-0)

Millry (10-1) at Isabella (10-0)

Spring Garden (10-1) at Hackleburg (5-6)

title

Content Goes Here